İçeriğe geç

Jigolo Ajansı Dava Açabilir Mi ?

Jigolo ajansları, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde hizmet vermektedir. Ancak bu hizmetlerin yasal olup olmadığı konusu sık sık tartışılmaktadır. Peki, jigolo ajansları dava açabilir mi?

Öncelikle belirtmek gerekir ki, jigolo ajansları Türkiye’de yasal değildir. Bu nedenle bu ajansların faaliyetleri suç teşkil etmektedir. Yasal olmayan bir faaliyetin varlığı, tabii ki bir dava açılmasına sebep olabilir.

Ancak, bu durum biraz daha detaylı incelenmelidir. Öncelikle, jigolo ajanslarının faaliyetleri nedeniyle kimlerin mağdur olduğu konusuna bakmak gerekmektedir. Jigolo ajanslarına başvuran kişiler, genellikle yalnızlık hissi yaşayan ve bu hissi gidermek için bir partner arayan kişilerdir. Bu kişiler, jigolo ajanslarına başvurarak bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadırlar.

Bu noktada, jigolo ajanslarına başvuran kişilerin mağdur olduğu söylenebilir mi? Elbette ki hayır. Çünkü bu kişiler, kendi iradeleriyle bu ajanslara başvurmuşlardır. Bu nedenle, jigolo ajanslarına başvuran kişilerin mağdur olduğu iddiası doğru değildir.

Peki, jigolo ajansları tarafından sağlanan hizmetlerin yasal olmadığı düşünülürse, bu durumda kimler dava açabilir? Bu sorunun cevabı oldukça açıktır: jigolo ajanslarının faaliyetleri nedeniyle mağdur olan kişiler dava açabilir. Ancak, yukarıda da belirtildiği gibi, jigolo ajanslarına başvuran kişilerin mağdur olduğu iddiası doğru değildir.

Bu nedenle, jigolo ajanslarına dava açılması için mağdur olan kişilerin varlığı söz konusu olmalıdır. Örneğin, bir jigolo ajansı tarafından dolandırılan veya zorla çalıştırılan kişilerin dava açması mümkündür.

Sonuç olarak, jigolo ajansları yasal olmayan bir faaliyet göstermektedir. Ancak, bu ajansların faaliyetleri nedeniyle mağdur olan kişilerin varlığı söz konusu olmadığı sürece dava açılması mümkün değildir. Bu nedenle, jigolo ajanslarının yasal hale getirilmesi veya yasaklanması konusunda yapılacak düzenlemelerle ilgili çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Jigolo ajansları hakkında Türk Ceza Kanunu’nda ne yazıyor ?

Arama sonuçlarına göre bir jigolo ajansının birine karşı dava açması mümkündür. Ancak kişinin karşı dava açması da mümkündür. Bir vakada, bir jigolo sitesi tarafından bir kişiyle iletişime geçildi ve siteye başvurmakla suçlandı, ancak kişi bunu reddetti ve site hakkında şikayette bulundu.Başka bir vakada, bir kişi bir jigolo ajansına başvurdu ve bir kayıt ücreti ödedi, ancak daha sonra bunu yapmamaya karar verdi. Ajans, kişiyi mahkemeye vermekle tehdit etti, ancak kişiye dolandırıcılıktan ajans aleyhine dava açması tavsiye edildi. Bu nedenle, bir jigolo ajansı birisine karşı dava açabileceği gibi, kişinin kendisini savunmak veya karşı dava açmak için yasal seçenekleri de olabilir.

Jigolo ajanslarına mahkemelerin cezai yaptırımları gereği

Jigolo acentelerine başvuran kişiler için belirli bir yasal ceza yoktur. Ancak kurum, kişilerden para almak ve taahhüt ettiği hizmetleri vermemek gibi dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunursa Türk Ceza Kanunu’nun 157. maddesi uyarınca dolandırıcılık suçundan yargılanabilir. Ajansın fuhuş veya insan kaçakçılığı yapması halinde sırasıyla Türk Ceza Kanunu’nun 227. ve 80. maddelerine göre suçlanabilecektir. 

Bazı durumlarda, jigolo ajanslarına başvuran kişiler, ajans tarafından yasal işlem başlatmakla tehdit edilmiştir. Ancak, kendilerini savunmak veya karşı dava açmak için yasal seçenekleri olabilir. Örneğin, bir kişi bir jigolo ajansı tarafından dolandırıldıysa, ajansa karşı şikayette bulunabilir ve yasal işlem başlatabilir. Bir durumda, 

Bir jigolo ajansına başvuran ve bir kayıt ücreti ödeyen ancak daha sonra bunu yapmamaya karar veren bir kişi, ajans tarafından yasal işlemle tehdit edildi. Ancak, kişiye dolandırıcılıktan ajans aleyhine dava açması tavsiye edildi. Bu nedenle, jigolo ajanslarına başvuran kişiler için belirli bir yasal ceza bulunmamakla birlikte, ajans yasa dışı faaliyetlerde bulunursa mevcut yasalar tarafından korunabilirler.

Jigolo ajanslarına bölümlerin dava açmak için hangi verilere ihtiyacı var ?

Birisi bir jigolo ajansına karşı dava açmak isterse, davasını desteklemek için kanıt sağlamaları gerekecektir. Gereken kanıtlar, davanın özel koşullarına bağlı olarak değişebilir, ancak yararlı olabilecek bazı kanıt örnekleri şunları içerir:

 • Kişi ile kurum arasındaki e-postalar veya metin mesajları gibi her türlü yazılı iletişim.
 • Paranın acenteye ödendiğini gösteren banka ekstreleri veya makbuzlar gibi ödeme kanıtı.
 • Birey ile ajans arasında imzalanan herhangi bir sözleşme veya anlaşma.
 • Yanlış vaatler veya yanıltıcı bilgiler gibi, kurum tarafından yapılan hileli faaliyetlere veya yanlış beyanlara ilişkin herhangi bir kanıt.

Bir vakada, bir jigolo ajansına başvuran ve bir kayıt ücreti ödeyen ancak daha sonra bunu yapmamaya karar veren bir kişi, ajans tarafından yasal işlemle tehdit edildi. Ancak, kişiye dolandırıcılıktan ajans aleyhine dava açması tavsiye edildi. Şahıs, acenteye yapılan ödemeye ve acente tarafından verilen asılsız vaatlere dair kanıtlara sahipti. Bu nedenle, bir jigolo ajansına dava açmak isteyen kişiler için davalarını destekleyecek kanıtlara sahip olmak çok önemlidir.

Jigolo ajanslarına tesislerin dava açması halinde ne tür sonuçlarla karşılaşabileceği

Bir jigolo ajansına başvuran biri, ajansa karşı dava açarsa, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı olası sonuçlarla karşılaşabilir:

 • Kişi, iddiasını destekleyecek kanıta sahipse, davayı kazanabilir ve ajansın eylemleri sonucunda maruz kaldığı zararlar için tazminat alabilir.
 • Ajans hileli faaliyetlerden veya diğer yasa dışı eylemlerden suçlu bulunursa, para veya hapis gibi yasal cezalarla karşı karşıya kalabilir.
 • Kişi iddiasını destekleyecek yeterli delile sahip değilse, dava reddedilebilir ve herhangi bir tazminat alamayabilir.
 • Ajans bir karşı dava açarsa, kişi yasal işlemle karşılaşabilir ve mahkemede kendini savunması gerekebilir.

Bir vakada, bir jigolo ajansına başvuran ve bir kayıt ücreti ödeyen ancak daha sonra bunu yapmamaya karar veren bir kişi, ajans tarafından yasal işlemle tehdit edildi. Ancak, kişiye dolandırıcılıktan ajans aleyhine dava açması tavsiye edildi. Şahıs, acenteye yapılan ödemeye ve acente tarafından verilen asılsız vaatlere dair kanıtlara sahipti. Bu nedenle, bir jigolo ajansına karşı dava açmak isteyen kişiler için davalarını destekleyecek kanıtlara sahip olmak çok önemlidir. Bir davanın belirli sonuçlarının, davanın bireysel koşullarına ve mahkemede sunulan kanıtlara bağlı olacağına dikkat etmek önemlidir.

Bu konu hakkında benzer makaleler için tıklayın

3.4/5 - (5 votes)

“Jigolo Ajansı Dava Açabilir Mi ?” hakkında 2 yorum

 1. Merhaba Ben jugololuk sitesine kaydim var ise iptal istiyorum Saygilarimla Dolandiricilik uzmanlari insanlar i taciz edip somuruyorlar Beni tehdit edip defalarca para istediler farkli farkli kisiler in hesaplarina havale aldilar Ben bu Kisilerden Davaci yim tedit Dolandiricilik bukadar kolay mi bu Ulke de Ankara Ozdemir Hukuk Brosu dediler benden defalarca farkli hesap lardan para aldilar jugololuk uyelik iptal i diyerek TC Kanunlara Guveniyorum Allah icin Can guvenligim yok Tehdit aliyorum Banka lar Borc istiyor Otizim kiz cocugum var Zor durumdayim

  1. Konu detaylı danışmanlık gerektirdiği için tarafımıza 0532 715 47 05 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avukat Ali Tümbaş

Fatih, Fevzi Çakmak Blv. No:139, 27080 Şehitkamil/Gaziantep

Call Now

WharsApp
Avukat Ali Tümbaş
Merhaba ben Avukat Ali Tümbaş, Size nasıl yardımcı olabilirim?